Povánoční nálada

2. ledna 2009 v 19:19 | Péťa
Jak jsem již mluvila o tom, jak předvánoční nálada "leze na mozek", můžu teď vyprávět zase o té povánoční. Rok 2008 utekl jak voda a už je tu rok nový - rok 2009 ;-)

Ještě ale zpět k těm Vánocům..
Tak jak se říká, na Štědrý den by se měl dodržovat půst. U nás doma jsme tento, vlastně už minulý rok, místo toho, abychom celý den krom snídaně, oběda a večeře nejedli, jedli ostošest. K snídani, tedy spíš už k obědu (celé prázdniny vstávám v 11 hodin ráno a chodím spát v 1 hodinu v noci) nadýchanou vánočku, k svačině co dům dal, to znamená ochudit stromeček o poslední čokoládové mňamky a vyluxovat misky s ovocem. Následoval oběd (Kuba mastná/líná huba, odpolední svačina a nakonec po dlouhém očekávání přišla na řadu ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘE. Kapr a bramborový salát. Kapr výborný, i když se ještě při umývání masa pěkně kroutil až se z toho dělalo zle. Ze salátu se ale zle vůbec nedělalo, z toho jen při pohledu na něj tekly sliny. Všichni si opravdu pochutnali. Nikomu se do krku nic nezapíchlo, ani se nikdo neudusil salátem, když horlivě ho hltal. Když všichni do jednoho dojedli, přišla na řadu (Kakyina) příčná flétna a s ní i pár vánočních koled, naštěstí bez písně Trudova žena, protože při poslechu jejího textu se navodí "opravdu veselá nálada"... "Zemřela včera Trudovi žena, a Trud jí nevěří, vstaň ženo hore srdénko moje...", skombinovaná se "Zemřela matka, do hrobu dána, siroty po ní zůstaly, přicházely každičkého rána, matičku svou hledaly..". Potom se všichni sesedli ke stromečku a začaly se rozdávat dárky a dárečky. Dárky všem přinesly opravdu radost, o tom nemluvě. I přes mé menší obavy se ponožko-papuče, které v obchodě vypadají úžasně, ale na nohou poněkud děsivě :-D Kakyně líbily. S heslem "Kaky je IIIIIIIN!!!" to ale vůbec nevadí, i když v tom vypadá spíš jako žába :-) No, nekupte to... ! :-) Nicméně další, prokecnutý dárek ode mě - lávová lampa, se musím říct také podařil. Nakonec jsem všecko nekupovala 23. prosince, ale dřív, "už" dvacátého. I když vlastně.. 22. prosinec se taky hodil. Každopádně tyto Vánoce opravdu stály za to, i když byly prý menší - mě to teda vůbec nepřišlo, nemáme si nikdo nač stěžovat. Akorát mamka možná jo, protože nedostala své zbrusu nové, neporušené a nerozmlácené prkýnko na maso - velké, s postraními žlábky. Takovéto bohužel nebylo nikde k sehnání, takže pořád něco dlužíme. Ale barevné zahradnické rukavice zabodovaly. A táta? Hromada svetrů, knížky, nějaké ty "fusky" taky přišly k duhu :-) No, a já? S dárkem nadměrně spokojená :-) I když ho musím pořád nabíjet, protože mám "velkou spotřebu", je fajn. Akorát ještě musim zkusit to přehrávání videí, protože sem to ještě nezkoušela a tady do mě dloubou jestli už sem to zkusila a tak. A ostatní dárky fajn jakbysmet. .... Koukám, že článek se pomalu protahuje a to jsem chtěla něco napsat ještě o zbytku prázdnin, když už sem holt nepíšu nic jiného. Asi pokračování napíšu do dalšího článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bublajzna Bublajzna | Web | 3. ledna 2009 v 21:40 | Reagovat

Dárek? Tvůj krásnej dárek? Tvůj krásnej dárek mající "velkou spotřebu"? Ten dárek sloužící k přehrávání videí? Napadá mě nejedna věc. Dokonce dvě. Teď už tři... Chceš pošeptat tajemství? Pochlubíš se na schůzce s tím, s čím myslím, že se pochlubíš, a nebudeš! :)

Náhodou, Trudova žena je dobrá! Spolužačky a taktéž sboristky mi jí předzpívávaly před koncertem... Ale husí kůže mi naskákala až na koncertě (že by při pohledu právě na Kaky? :))

A s prkýnkem bych si takovou hlavu nedělala... Však ono se najde víc příležitostí, jak ho darovat. A prozatím se holt budete muset obejít bez roztloukávání dlaždic :)

...nebo to zkoušet na zemi a pak obdarovávat rovnou novou plovoucí podlahou...

2 Péťa Péťa | 3. ledna 2009 v 22:37 | Reagovat

nojóno... je to mp4 nooo.....     sem zase něco vykecala:D  :-D

3 Bublajzna Bublajzna | Web | 4. ledna 2009 v 14:35 | Reagovat

Ne že bych se neradovala spolu s tebou, ale v případě nouze se ti na mp4 těžko dovolám :) Brácha to má taky... Mě ale k srdci nijak moc nepřirostla. Beru to na milost z jediného čistě praktického důvodu, zdědila jsem jeho mp3 :)

4 Péťa Péťa | 4. ledna 2009 v 17:27 | Reagovat

Hele ale tak mobil už normálně (noo normálně) funguje... :)akorát semtam nejdou čudlíky, nejde zapnout, když ho nabiješ, tak se mi stalo je vydržel jeden den a pak z neznámejch důvodů byl najednou vybitej. Zajímavé, byl plně nabitej a když sem ho chtěla použít, najednou byl vybitej...prdim na něj, už ho nikdy nezapnu :) ..jen mu budu nadávat ... a možná někdy ho jen tak z milosti zprovoznim..:-D

5 Bublajzna Bublajzna | Web | 4. ledna 2009 v 18:38 | Reagovat

To se mi dělo taky, s tim starým a i s tim novým. Ten starej blbnul kvůli baterii, (ne)spolehlivě už sloužila přes pět let mě i předchozímu majiteli. Koupila se nová a fungoval zase.

Pak všichni začali šílet kvůli novým mobilům... Plán číslo jedna: shodit mobila ze stolu. Po stopadesátém pokusu přežitým bez jedinýho škrábance jsem usoudila, že to nemá cenu. Plán číslo dvě, totiž nenápadně se předklonit na balkóně nechat tu zatracenou krabičku za vydatné pomoci gravitace letět celých šest pater k zemi, už jsem nestačila realizovat. Opakovala se ta předešlá situace s neustálým vybíjením, nevydržel třeba ani den. Pak se konečně příbuzenstvo umoudřilo a nechalo se přemluvit, že tohle už nemá cenu. Teď tu příšernost vlastní tetka a všichni se diví, že se jí nemůžou dovolat :)

Ale ten novej to měl kvůli špatnýmu doteku mezi nabíječkou a jim samotným. Stačilo si zanadávat, bouchnout, kopnout, přendat do jiný zásuvky a pařičně při tom zařvat, lek se a už byl v pohodě :)

Zprovozňuj ho teda hlavně při cestách autobusem do města, až zas budeme mít někde sraz, já přídu o půl hodiny pozdějc a ty ještě dýl :D

6 Péťa Péťa | 4. ledna 2009 v 19:14 | Reagovat

tak o hoďku...to bude dobry

:)

7 Péťa Péťa | 4. ledna 2009 v 19:15 | Reagovat

jo akorat nevim kde je nabijecka

8 Bublajzna Bublajzna | Web | 4. ledna 2009 v 19:23 | Reagovat

No právě že timhle způsobem se nikdy nemůžeme minout :)

Hledej, šmudlo, hledej... Jinak už s tebou nikdy nepůjdu nakupovat vánoční a ani jiný dárky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
_________________________________________________

Zanechte tu po soběnějakou stopu... prostě
jako heslo tam napište NE a je to.
_________________________________________________

...ne, to není blázinec.
Jen pár zjevení tu
vypouští do ovzduší
své myšlenky, které
by jen tak někomu do
očí neřekly...
"Čokobléto hamyňamy"
_________________________________________________

Neobyčejně obyčejné fórum
_________________________________________________