Březen 2010

Z ozáření slunečními paprsky...

25. března 2010 v 18:23 | ...a jinými jevy. | Plovoucí šmodrchanina z deště a par. | PSANÍ tohoto ČLÁNKU trvalo plus mínus jeden a půl TÝDNE. Jsem ráda že sem ho KONEČNĚ dala dohromady :-) | Péťa jako dycky né... |  O myšlenkách
Osvítila mě vyšší moc...

Ano, osvítilo mě jaro. Osvítily mě paprsky Slunce a mě svitlo v hlavě...

Před čtyřmi dny ode dneška byl první jarní den.
A pršelo. Snad poprvý za tenhle rok pršelo. A co je úžasnější než déšť? Duha! Přes celou oblohu. Bylo to jak nějaký zjevení, už si nepamatuju kdy naposledy jsem jí viděla. A předpředevčerejšek byl nejlepší den v tomto roce. Zatím. Budou ještě lepší, je teprv 25. března... :) Nenávidim tu dlouhou zimu jako byla letos. Všude samej sníh, nejhorší je ta atmosféra. Všichni kolem vypadaj že zachvíli umřou, pořád hekaj a vzdychaj. Áchy áchy, se sebemenším náznakem večerního stmívání usínám. Jestli zase začne sněžit tak se asi picnu.
Prostá kytka
Před třemi dny jsem málem zašlápla mravence. Co, oni už vylejzaj mravenci? Tak to už budou vylejzat i komáři. Takže už nebudu moct v noci při světýlku větrat. Hm, tak to bych měla jeden klad zimy. Nelítaj hmyzáci. Teď na okně seděla moucha. A jéje, takže i mouchy... už odlítla. Místo mouchy teď proletěl vojenskej vrtulník a po silnici jedou nějaký dva cyklisti a za nima se pomalu plouží autobus plnej lidí. Už cejtim jak ten řidič nervózně supí. Zrovna předpředevčírem jsem byla na vinohradskym hřbitově, náhodou přes něj letěl žlutej vrtulník, lehce dosed na střechu budovy nemocnice (co stojí pár metrů vedle) a vyložil zraněného. Nikdy sem neviděla funkční vrtulník v akci takhle zblízka, ani toho člověka na nosítkách, akorát jednou v metru někoho oživovali a dneska prej zas někdo skočil pod soupravu metra. V tom zahledění mi upadla lžička od salátu vedle něčího hrobu. Nevědomky sem pak tu lžičku zase strčila do pusy i s tou hlínou. A víte jak je to s těma žížalama... žížala leze, nabere hlínu, leze dál, tam jí vyloučí a tak tu hlínu pořád dokola přemisťuje... třeba je možný že sem ujedla něčí ostatek..ale to snad ne, to by si ty žížaly musely máknout... :-)

"Zase sněží, já chci léto." - "Takový vedro, už aby byla zima."

12. března 2010 v 20:20 | Péťa | Stížností už bylo dost. Teď se začne přemejšlet nad vážnýma věcma. Tedy aspoň náznakem. |  O myšlenkách
"Březen, za kamna vlezem." Nebo "Březen, do kamen vlezem" či "Březen z kamen vylezem". Anebo "Březen, pod kamen vlezem". No, vlezte si kamkoli chcete, já preferuju spíš tu první a druhou možnost, nicméně upřímně řečeno, ať mi ten březen vleze na záda, já už chci konečně červen... :-)

Fakt, že si lidi pořád na všecko stěžujou je víc než pravdivý, ale kdo by si nepostěžoval, že, když má k tomu sebemenší blbý důvod, často je to jenom důkaz pohodlnosti, zkrátka je to všechno zase debilní a já to chtěl takhle, jaktože zase prší, budu mokrej... Docela bych řekla že veškerá mezilidská konverzace se z poloviny skládá z pouhých stížností. Buď někdo něco vypráví, komentuje situaci a další dění, mluví o tom, co se mu líbí a nebo naopak o tom, co mu nevoní. A všimli jste si, že z nedostatku témat k hovoru si člověk začíná taky stěžovat jen aby zaplác další minutu ticha?

Jedni turisté si prý agentuře stěžovali na to, že pláž byla moc písčitá. Jiní zase že jim nikdo neřek že v moři budou ryby. Nebo že když jedou na vejlet do aquaparku, nebyli informováni že si mají s sebou vzít plavky s ručníkama. A jednomu spotřebiteli toaletního papíru vadilo, že útržky toaleťáku mu vystačily pouze na 20 dní a on přitom počítal s 25. dny. Ta představa jak je každej den počítá kolik jich spotřeboval... :)

Asi si taky budu stěžovat :)
_________________________________________________

Zanechte tu po soběnějakou stopu... prostě
jako heslo tam napište NE a je to.
_________________________________________________

...ne, to není blázinec.
Jen pár zjevení tu
vypouští do ovzduší
své myšlenky, které
by jen tak někomu do
očí neřekly...
"Čokobléto hamyňamy"
_________________________________________________

Neobyčejně obyčejné fórum
_________________________________________________