Únor 2011

Konec bez děje, děj bez konce

14. února 2011 v 22:51 | Péťa
knížka
Zkoušeli jste někdy napsat nějaký příběh, který má slušný začátek a slušný, výborný, ukázkový konec S POINTOU? Tak asi také víte jak je to těžký. Moje sestra píše takový nádherný slohy. S ukázkovejma koncema. Ať už jsou špatný nebo šťastný, jsou výborný. A já? Já se ke konci většinou ani nedostanu. A když výjmečně jo, tak z celý tý komedie vznikne nakonec rychlá tragédie. Zaobírám se popisem krajiny, charakterů postav, vypiplávám slovní spojení, ale neumim zakončit děj. Pokud nějaký děj vůbec vznikne. Píšu, píšu.. a dojdou mi nápady. Jak mohl někdo napsat román o 500 stránkách, to mi teda vrtá hlavou :)

Óda na Aukro

6. února 2011 v 20:52 | Autorem není nikdo jiný, nežli sám autor.


Aukro změnilo můj život. Název nějaké životopisné knížky nějakého maniaka, který ve dne v noci nakupoval a nakupoval, až se dostal do mínusu a následně pod most. Ale pak napsal své paměti "Aukro změnilo můj život", které se staly světovým bestsellerem. Následně se odstěhoval na vlastní ostrov i s divokým domorodým obyvatelstvem, které ho pak sežralo.
  No, mě teda Aukro život nezměnilo, spíš jen změnilo pohled na nakupování, tedy nakupování všemožných věcí za často poloviční ceny. Já tedy přes internet nikdy nic nekupovala, ale tady jsem udělala výjimku. Když jsem ve čtvrtek vyhrála svojí první aukci, měla jsem takovou radost z procesu přihazování, výhry a poražení ostatních přihazujících, že bych už-už přihodila u padesáti dalších vystavených předmětů, kdybych si neujasnila, jestli tu skvělou věc opravdu a stále tak moc potřebuju, jako jsem byla přesvědčená když jsem jí poprvé spatřila. 


aukro


_________________________________________________

Zanechte tu po soběnějakou stopu... prostě
jako heslo tam napište NE a je to.
_________________________________________________

...ne, to není blázinec.
Jen pár zjevení tu
vypouští do ovzduší
své myšlenky, které
by jen tak někomu do
očí neřekly...
"Čokobléto hamyňamy"
_________________________________________________

Neobyčejně obyčejné fórum
_________________________________________________