Dadaschízmus, Futurama a jiné literární věci

15. května 2011 v 23:36 | Autorem není nikdo jiný nežli autor | Tento článek obsahuje bludy
Z tý hromádky shnilých listů od salátu, která si nechá říkat "Sešit z českého jazyka" se mi dělá mdlo. Z papoušků na obálce už dávno nejsou papoušci. Tito dva hybrýdci, pod nohama mající úhledně načmáráno "ČKJPKAOD EÝYKETNO SAZRÁV" nejsou jedinou věcí, co mi pokaždé znechutí nahlédnutí do tajů české i světové literatury.Jaké máte techniky na zaručené zapamatování si věcí, pojmů, názvů? O co víc - v určitém časovém úseku? Mě nelíp pomáhá, když si pojem, který si chci zapamatovat, spojím s nějakou situací, která je víceméně vtipná nebo nějak absurdní, nebo zkrátka vypráví celý příběh (např.: představitel proletářské poezie Jindřich Hořejší - Hudba na náměstí, Korálový náhrdelník -> "Nahoře na náměstí hraje hudba a bába tam ve stánku prodává náhrdelník z mořských korálů. Chci taky jeden. Ukázka toho, jak hudba dokáže člověka přimět ke koupi i toho co nechce.") A je to. Nebo když se potřebujeme naučit díla Josefa Hory - Pracující den, Struny ve větru, Kniha času a ticha, Máchovské variace, Jan Houslista) stačí si říct: "V Knize času a ticha je psáno, jak se za pracujícího dne Jan Houslista ulejval a radši hrál na housle Máchovské variace, přičemž struny jeho houslí se chvěly ve větru." A kdo má fotografickou paměť může si to i nakreslit, to taky pomáhá.


Komolení slov, pospojování prvních písmenek nebo značek v slova, to se hodilo hlavně ve fyzice a chemii (RUI URI IUR = výpočet el. odporu (RUI), napětí (URI) a proudu (IUR), přičemž pouze při výpočtu napětí (U=R.I) se používá krát, neboť odpor (rrrr) a proud (iiiii) to napětí (ÚÚÚ!) mezi sebou tak zmáčkli, až jedna tečka ze znamínka pro dělení odstřelila jako knoflík a zůstalo tam jenom krát). Dál. Nebyla jsem schopná si zapamatovat jednotku el. proudu - takže TI proudi, TA prouda -> značka je A. Možná to zní složitě, ale spousta takových hovadin mi zachránila písemky.

Těch technik je mnoho, pár příkladů je i tady. Obzvlášť příklad s absurdními výjevy. Protože právě ty si společně s žhavými zajímavostmi člověk zapamatuje nejvíc. Leonardo da Vinci byl prý gay, ale co všechno vytvořil už ví málokdo.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 leuesque leuesque | Web | 15. května 2011 v 23:54 | Reagovat

s literaturou to máme naprosto stejně. když už je to hodně špatný, zkoušim to prudce inteligentní hrou "Děda šel do obchodu a koupil mlíko. Děda šel do obchodu a koupil mlíko a ponožky"
chudák mozek si pak musí připadat jako mozek mentálně retardovaného, nežli jako mozek žáka gymnázia, pravda (;

u fyziky s ůůů a uri jsme na tom taky stejně :) ...a stejně mám za čtyři!:D

PS: ke kopírovanejm papírům - miluju když jsou ještě teplý, jak vychladnou, letí do bordel složky.

2 Bublajzna Bublajzna | 17. května 2011 v 20:34 | Reagovat

Jú. To se mi asi zdá. Jú.

:)

3 Mandragorka Mandragorka | Web | 30. června 2011 v 15:27 | Reagovat

U nás se tvoří podobné pomůcky jako LEJno = legislativa, exekutiva a jurisdikce - základní tři pilíře tvrdil Ch.L. Montesquie :-D .

4 Mandragorka Mandragorka | Web | 30. června 2011 v 15:29 | Reagovat

[3]: tři pilíře moci (moči) :-D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
_________________________________________________

Zanechte tu po soběnějakou stopu... prostě
jako heslo tam napište NE a je to.
_________________________________________________

...ne, to není blázinec.
Jen pár zjevení tu
vypouští do ovzduší
své myšlenky, které
by jen tak někomu do
očí neřekly...
"Čokobléto hamyňamy"
_________________________________________________

Neobyčejně obyčejné fórum
_________________________________________________